توصیه من به نکونام حفظ آرامش است/ لطفا به هواداران استقلال رحم کنید!

منبع :  خبر ورزشی دسته بندی : ورزش کد خبر : 594113 1 هفته قبل 147

سیروس دین محمدی پیشکسوت استقلال درباره وضعیت این تیم در رقابت های لیگ برتر، مصاحبه ای با خبرورزشی انجام داد که در ادامه می خوانید:

با پایان فصل لیگ بیست و سوم عملکرد استقلال را در این دوره از رقابت‌ها چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال فصل را با مشکلات و دغدغه‌های فراوانی آغاز کرد و با توجه به شرایطی که در باشگاه حاکم بوده است باید گفت نتایج قابل قبولی کسب شد. در مجموع می‌توان گفت جواد نکونام کارنامه خوبی از خود در این فصل باقی گذاشت. اگرچه عده‌ای تیم او را به دلیل تفکرات دفاعی نقد می‌کنند اما به خوب بازی کردن هم امتیاز نمی‌دهند. استقلال با همین تفکرات فنی تا هفته‌های پایانی لیگ صدرنشین بود و سزاوار قهرمانی اما همه می‌دانند چه شده است.

در این خصوص کمی بیشتر توضیح بدهید.

بالاخره فوتبال است و گاهی هر چه حمله می‌کنی در نهایت راه به جایی نمی‌بری. استقلال متاسفانه دچار بدشانسی و اتفاقاتی شد که در نهایت، جام را در دست پرسپولیس دید.

ادامه کار جواد نکونام با استقلال کاملاً مشخص نشده است. نظر شما در این خصوص چیست؟

به اعتقاد من بهترین گزینه برای هدایت استقلال جواد نکونام است. سرمربی استقلال باید به کار خود ادامه داده و باشگاه نیز باید برای جذب بازیکنان مورد نظر او بیشترین همکاری ممکن را داشته باشند.

نقطه ضعف و قوت استقلال را در فصل گذشته در چه خطوطی دیدید؟

پیشتر هم گفته بودم که استقلال همیشه در حمله کم تعداد بوده و بازیکنان خط میانی به خوبی وارد باکس نمی‌شدند. شما نگاه کنید چند تا از هافبک‌های استقلال در این فصل گل زده است. سبک بازی استقلال به شکلی شده است که کمتر شاهد پا به توپ بودن بازیکنان بودیم و بیشتر سعی در شوت زدن داشتند. در چنین وضعیتی استقلال بیشتر نیاز به یکی دو هافبک خوب با گرایش تهاجمی و همچنین مهاجمان گلزن در حد و اندازه نام تیم استقلال است.

توصیه من به نکونام حفظ آرامش است/ لطفا به هواداران استقلال رحم کنید!

پس معتقدید عمده نیازهای فنی استقلال در خط هافبک و حمله است.

بله و البته بیش از هر چیز باید تمرکز روی یک هافبک طراح و هجومی برای تیم باشد. به اعتقاد من دفاع چپ و راست استقلال و همچنین مدافعان میانی به همراه دروازه‌بان تیم عملکرد خوبی از خود در طول فصل به نمایش گذاشتند و باید بیشتر به دنبال جذب یک هافبک نفوذی و فوروارد گلزن بود.

با توجه به اختلافات مدیریت و سرمربی تیم در فصل گذشته، به نظر شما جواد نکونام چه مسائلی را باید رعایت کند؟

خدا رحمت کند منصور خان پورحیدری را... همیشه یک تکیه کلام داشت و آن نیز آرامش حاکم در تیم بود. حفظ آرامش امروزه مهم‌ترین حلقه مفقوده استقلال است و امیدوارم جواد نکونام با آرامش و تمرکز هرچه بیشتر به دنبال موفقیت در فصل آینده باشد. 

حتماً با خبر هستید که انتخاب مدیرعامل جدید استقلال به تعویق افتاده است.

بله متاسفانه. اما باید گفت باید هرچه سریع تر برای انتخاب مدیرعامل باشگاه باید اقدامات لازم انجام شود. هوادار بیچاره از این همه انتظار و بلاتکلیفی دارد سکته می‌کند. به خدا این هواداران گناه دارند. برای موفقیت در فصل آینده تصمیم گیرندگان باید هرچه سریع‌تر مدیرعامل باشگاه را انتخاب کرده تا او نیز هرچه زودتر تکلیف سرمربی را تعیین کرده و در اقدام بعدی به دنبال جذب مورد نظر بازیکنان فصل آینده باشند.

 و حرف پایانی...

متاسفانه این روزها در تهران نبودم تا بتوانم به عیادت دوست عزیزم علی چینی بروم اما شنیدم عده‌ای از پیشکسوتان باشگاه به ملاقات او رفته و همچنین باشگاه نیز هزینه‌های بیمارستانی او را متقبل شده است که جا دارد از طریق روزنامه خبرورزشی از باشگاه استقلال تشکر کنم و بگویم دستتان درد نکند. امیدوارم علی نیز به زودی این روزهای سخت را پشت سر گذاشته و در آینده نزدیک شاهد حضور دوباره او در مستطیل سبز باشیم. 

بیشتر بخوانید: تکلیف این بازیکن با استقلال روشن شد

مشاهده این خبر در سایت مرجع