ثبت‌نام کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست تابستان ۱۴۰۰ آغاز می‌شود

منبع : دیجی کالا دسته بندی : دیجی کالا کد خبر : 25641 3 سال قبل 131

کمپ استارتاپی هوش مصنوعی یکی از برنامه‌های دیجی‌نکست است که سالانه در دو نوبت برگزار می‌شود. دیجی‌نکست تاکنون چهار کمپ استارتاپی داشته است که حاصل این چهار کمپ ۱۴ استارتاپ فعال است. دیجی‌نکست هم‌اکنون در شرف برگزاری پنجمین کمپ استارتاپی خود با محوریت «هوش مصنوعی» است.

زمان‌بندی برنامه‌های کمپ تابستانی ۱۴۰۰

 • آخرین مهلت ثبت‌نام: ۱۱ تیر ۱۴۰۰
 • بازه زمانی آزمون: ۱۲ تا ۱۸  تیر ۱۴۰۰
 • بازه زمانی مصاحبه و بررسی رزومه پذیرفته‌شدگان: ۱۹ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۰
 • شروع کمپ استارتاپی: ۲ مرداد ۱۴۰۰
 • تیم‌سازی: ۲ تا ۱۳ مرداد
 • پیچ دی: شهریور ۱۴۰۰

هدف از برگزار کمپ‌های استارتاپی

هوش مصنوعی در دو دهه گذشته، تحولات زیادی را ایجاد کرده و در این میان کسب‌و کارهایی که فناوری اطلاعات بخش مهمی از مدل کسب‌وکارشان بوده، از پایه متحول شدند. تمایل روزافزون صنایع برای استفاده از راهکارهایی بر پایه هوش مصنوعی  به‌منظور بهبود فرآیندهای کاری، بهینه‌سازی فرایند تصمیم‌گیری و القا تجربه بهتر به مشتریان از دلایل توجه روزافزون به این حوزه است.

در ایران نیز با گسترش استفاده از شبکه جهانی و محصولات الکترونیکی، نیاز به ارائه راهکارهایی بر پایه هوش مصنوعی بیش از پیش احساس می‌شود و پتانسیل ایجاد کسب‌و‌کارهایی بر پایه تکنولوژی هوش مصنوعی در حال افزایش است.

دیجی‌نکست به عنوان مرکز نوآوری دیجی‌کالا در زمستان  ۱۳۹۷،  با اهدافی از جمله ایجاد و توسعه استارتاپ‌های نوآورانه با تکیه بر فناوری هوش مصنوعی در موضوعات رایانش ابری، اینترنت اشیا، لجستیک و تجارت الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون در آستانه برگزاری پنجمین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی است. دامنه موضوعات این کمپ استارتاپی علاوه‌بر موارد گفته شده به اندازه دامنه فناوری‌های پیشرفته (High Tech) گسترش یافته، برای مثال:

 • Smart Logistics
 • Cloud Security
 • Computer Vision
 • Voice & Speech Recognition
 • IoT
 • Smart City
 • Blockchain
 • و …

فناوری های پیشرفته دیجی نکست

مروری بر فرایندهای کمپ استارتاپی

پایان مهلت ثبت‌نام در کمپ استارتاپی هوش مصنوعی ۱۱ تیر ماه است که پس از آن رزومه متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و نفرات برتر وارد مرحله آزمون و مصاحبه می‌شوند. بعد از این مراحل از برگزیدگان دعوت به شرکت در کمپ استارتاپی می‌شود و افراد وارد مرحله‌ی تیم‌سازی می‌شوند.

تیم‌سازی اولین مرحله‌ی کمپ استارتاپی هوش مصنوعی است که به‌صورت آنلاین و توسط شتابدهنده استعداد بانا انجام می‌شود. بعد از اتمام تیم‌سازی در ۱۶ مرداد تیم‌ها به سمت  ایده‌یابی می‌روند که در این مسیر دیجی‌نکست نیز ایده‌های استارتاپی متناسب با تجربه خود و نیاز اکوسیستم استارتاپی به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد.

بعد از بررسی، ارزیابی و امکان‌سنجی ایده‌ها، تیم‌ها جلسات متعدد منتورشیپ با منتورهایی از دیجی‌کالا و دیجی‌نکست دارند، این جلسات از نظر فنی و بیزینسی تاثیر زیادی در شفافیت مسیر پیش ‌روی استارتاپ‌ها دارد و تیم‌ها می‌توانند از تجارب مدیران دیجی‌کالا و دیجی‌نکست استفاده کنند.

در پایان بازه سه الی چهار ماهه هر کمپ استارتاپی مراسمی تحت عنوان  «پیچ‌دی» برگزار می‌شود. این رویداد با حضور داورانی از دیجی‌کالا و دیجی‌نکست در جهت بررسی تیم، ایده، بازار و محصول تیم‌های استارتاپی برگزار می‌شود، و عبور از آن به معنای ورود به مرحله توسعه تیم و آماده‌سازی محصول اولیه است.

توسعه تیم و آماده سازی محصول اولیه

مربی‌گری یک به یک تخصصی

بهره‌گیری  از تجربه با ارزش سال‌ها فعالیت منتورهای دیجی‌نکست و دیجی‌کالا در حوزه  تخصصی فعالیت‌شان از جمله مزایای هر کمپ استارتاپی است. دیجی‌نکست به عنوان مرکز نوآوری دیجی‌کالا، بر حسب نیاز تیم‌های استارتاپی امکان دسترسی به مدیران ارشد این مجموعه را برای شرکت‌کنندگان کمپ استارتاپی فراهم می‌کند.

کمپ استارتاپی دیجی نکست

فضای کاری

دسترسی و استفاده از فضای کاری دیجی‌نکست واقع در کارخانه نوآوری آزادی نیز از دیگر مزایای حضور در کمپ‌های استارتاپی است. حضور در فضای کاری پویا در کنار سایر متخصصین و استارتاپ‌ها امکان شبکه‌سازی و هم‌افزایی را برای تیم‌های استارتاپی فراهم می‌کند.

داده‌های واقعی

دسترسی به داده‌های واقعی یکی از مشکلات اصلی محققان و کارآفرینان حوزه هوش مصنوعی است. در کمپ‌های استارتاپی هوش مصنوعی، دیجی‌نکست با همکاری دیجی‌کالا داده‌های واقعی مورد نیاز استارتاپ‌ها را بر حسب نیاز و با رعایت ملاحظات قانونی و حریم خصوصی در اختیار تیم‌های استارتاپی قرار می‌دهد.

زیرساخت

زیر ساخت‌های مورد نیاز استارتاپ‌ها مانند اینترنت، سرور و سایر نیازهای رفاهی نیز برای تیم‌های استارتاپی فراهم می‌شود.

سرمایه

تیم‌های حاضر در کمپ استارتاپی هوش مصنوعی در صورت گذراندن مراحل اولیه تولید محصول و ورود به بازار  امکان جذب سرمایه توسط دیجی‌نکست را دارند.

مشاوره مالی و حقوقی، و مرتبط با کسب‌وکار

تیم‌ها بعد از ورود به بازار می‌توانند از نظر مالی، حقوقی و بیزینسی از مدیران دیجی‌نکست مشاوره بگیرند.

مشاوره مالی، حقوقی در دیجی نکست

راه های ارتباطی با دیجی‌نکست

علاقه‌مندان و متخصصین در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، یادگیری تقویتی، یادگیری ماشین، آمار، توسعه‌دهنده محصولات نرم‌افزاری و متخصصان صاحب ایده در سایر حوزه‌ها  می‌توانند در کمپ‌های استارتاپی هوش مصنوعی شرکت کنند و استارتاپ تکنولوژی محور خود را با همراهی دیجی‌نکست ایجاد و توسعه دهند.

برای ثبت نام در پنجمین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی نکست وارد شوید

برای اطلاع بیشتر در مورد کمپ‌های استارتاپی می‌توانید از طریق وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی دیجی‌نکست (اینستاگرام، لینکدین، توییتر، آپارات) در ارتباط باشید.

نوشته ثبت‌نام کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست تابستان ۱۴۰۰ آغاز می‌شود اولین بار در دیجی‌کالا مگ. پدیدار شد.

مشاهده این خبر در سایت مرجع