فروش بازی Hellblade II طبق انتظارات مایکروسافت نبوده است

منبع :  مرجع سخت افزار دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 596807 5 روز قبل 126

بازی «هل‌بلید 2» (Hellblade II) در خرداد سال 1403 برای کنسول‌های «ایکس باکس سری ایکس/اس» (Xbox Series X/S) و پلتفرم PC منتشر شد؛ اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که فروش این بازی طبق انتظارات ناشر «مایکروسافت» (Microsoft) نبوده است.

نسخه اول بازی Hellblade که در سال 2018 برای کنسول‌های نسل هشتمی و پلتفرم کامپیوترهای شخصی عرضه شد، قرار بود از لحاظ بصری یکی از پیشرفته‌ترین عناوین تاریخ گیمینگ باشد. دنباله مستقیم بازی Hellblade 2 توانست از نظر گرافیکی به چنین هدفی دست یابد. اما متاسفانه گزارش‌های اخیر اعلام می‌کنند که بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 عملکرد قابل‌توجهی در بازار نداشته است.

فروش بازی Hellblade II

عملکرد ناموفق بازی Hellblade 2 در جداول فروش آمریکا و اروپا

به عبارت دیگر، فروش این بازی در دو ماه گذشته بسیار ضعیف بوده است. بازی Hellblade 2 یک اثر کوتاه و داستان‌محور است که توانست بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کند. میانگین امتیازات بازی مذکور در وب‌سایت «متاکریتیک» (Metacritic) برابر با 80 است. با این حال، داده‌های فروش ایالات متحده که توسط شرکت Circana استخراج شده، است، نشان می‌دهد که فروش بازی «هل‌بلید 2» از زمان انتشار پایین بوده است.

بر حساب فروش دلاری، بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 در جایگاه 37 عنوان برتر منطقه ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد. نسخه «ایکس باکس» (Xbox) بازی Hellblade 2 تنها توانسته به رتبه 21 دست پیدا کند. این اثر حتی تعداد بازیکنان کمتری نسبت به بازی آنلاین Fallout 76 دارد و در حال حاضر، رکورد 3892 بازیکن همزمان را ثبت کرده است.

متاسفانه در گزارش جداول فروش منطقه اروپا، بازی Senua’s Saga: Hellblade II نتوانست به فهرست 100 بازی پرفروش‌ راه پیدا کند. در پلتفرم‌های استریمینگ نیز تعداد کاربران این بازی به سرعت کاهش یافت. در روز اول لانچ، تعداد تماشاگران بازی Hellblade II در رسانه گیمینگ «توییچ» (Twitch) به 110193 رسید؛ اما در روز دوم این عدد با کاهش 90 درصدی روبه‌رو شد و در هفته بعد تنها به اوج 900 تماشاگر رسید.

  • بازی El Paso, Elsewhere راهی کنسول PS5 خواهد شد
  • طرفداران همچنان از کنسل شدن بازی Silent Hill PT ناراحت هستند!
مشاهده این خبر در سایت مرجع