قیمت اشتراک سرویس Xbox Game Pass افزایش یافت؛ اضافه‌شدن سطحی جدید برای کاربران

منبع :  مرجع سخت افزار دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 596877 4 روز قبل 111

گزارش‌های متعددی در مورد افزایش بالقوه قیمت اشتراک سرویس Xbox Game Pass و احتمال اضافه شدن سطحی جدید پیش از ورود برخی از بازی‌های «اکتیویژن» (Activiosn) به این سرویس منتشر شده بودند. اکنون شرکت «مایکروسافت» (Microsoft) به طور رسمی افزایش قیمت سرویس Xbox Game Pass را تایید کرد.

شرکت Microsoft به طور رسمی اعلام کرد که برای کاربران فعلی سرویس «گیم پس» (Game Pass)، از تاریخ 22 شهریور 1403 (مصادف با 12 سپتامبر 2024) قیمت‌های جدید اعمال خواهد شد؛ اما افزایش قیمت برای اعضای جدید، از امروز مورخ 20 تیر 1403 (10 جولای) صورت می‌گیرد.

این شرکت همچنین سطح اشتراک جدیدی تحت نامِ Xbox Game Pass Standard را با قیمت 14.99 دلار در ماه جاری معرفی می‌کند که به طور ویژه با بازی‌های «روز اول» (Day One) عرضه نخواهد شد. گفتنی است این سطح جدید شامل دسترسی به بخش چندنفره بازی‌ها نیز خواهد شد و در ادامه، سطح اشتراکی مذکور دارای سرویس ابری «ایکس باکس» (Xbox) نیست و از آن پشتیبانی نمی‌کند.

قیمت اشتراک سرویس Game Pass

اعمال تغییرات در قیمت اشتراک سرویس Game Pass در سطوح مختلف

شایان ذکر است تغییرات قیمتی در سطوح معمول سرویس «گیم پس» (Game Pass) از امروز رخ می‌دهد. به عنوان مثال، سطح Game Pass Ultimate تغییر ساختاری و محتوایی نخواهد داشت؛ اما قیمت آن از 16.99 به 19.99 دلار (ماهانه) افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، اشتراک ماهانه PC Game Pass از 9.99 به 11.99 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. در پایان، سطح Xbox Game Pass Core به صورت سالانه از 59.99 دلار به 74.99 دلار افزایش می‌یابد؛ اما قیمت ماهانه آن همان 9.99 دلار باقی می‌ماند.

سطح جدید Xbox Game Pass Standard صدها بازی با کیفیت بالا را در اختیار کاربران Xbox قرار می‌دهد تا در کنسول خود آن‌ها را تجربه کنند. این سطح دارای تمام مزایای Game Pass Core، مانند پشتیبانی از حالت چند نفره آنلاین، معاملات و تخفیف‌های انتخابی اعضا، از جمله تا 50٪ تخفیف برای عناوین منتخب است.

  • بازی Black Ops 6 در زمان لانچ روی سرویس Game Pass قرار می‌گیرد
  • مایکل پچر: تعداد کاربران سرویس Game Pass به 200 میلیون نفر خواهد رسید
مشاهده این خبر در سایت مرجع