ادعای جیم رایان: سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس شکست می‌خورد!

منبع :  مرجع سخت افزار دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 542403 2 ماه قبل 167

بیانیه‌ای به‌تازگی در اسناد «جیم رایان» (Jim Ryan) کشف شده است که افشا می‌کند رئیس و مدیر عامل «پلی استیشن» (PlayStation) اعتقاد دارد سرویس اشتراکی «پلی استیشن پلاس» (PlayStation Plus) کاربری بهتری نسبت به سرویس «ایکس باکس گیم پس» (Xbox Game Pass) خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری InsiderGaming، اسناد جدید بخشی از صحبت‌های جیم رایان را فاش می‌کند که در پیرامون جایگاه سرویس رقیب Xbox Game Pass نظر داده است. او این‌گونه نظر داده بود که میزان کاربران سرویس اشتراکی پلی استیشن پلاس دو برابر بیشتر از سرویس ایکس باکس گیم است؛ از همین رو، رایان به موفقیت‌های این سرویس به نسبت رقیب خود احساس غرور داشت.

کُری‌خوانی یا طعنه تند جیم رایان به عملکرد سرویس گیم پس؟

گفتنی است برای بسیاری از بازیکنان، این سخنان صرفاً کُری‌ خواندن‌های بین شرکتی محسوب می‌شوند. اما برای افرادی که از کنسول مورد علاقه خود حمایت می‌کنند، این یک مسئله کمی مهم و صحبت در مورد آن شاید جنجال‌برانگیز باشد. اظهارات جیم رایان در اسناد فاش‌شده پرونده «مایکروسافت» (Microsoft) علیه سازمان FTC بدین شرح است:

من با همه ناشران صحبت کردم و آن‌ها متفق‌القول بودند که به سرویس گیم پس علاقه‌ای ندارند، چون ارزش را از بین می‌برد. این اتفاق نه در سطح بازی‌ها، بلکه در سطح تمام صنعت منعکس می‌شد. تعداد کاربران اشتراکی اخیر مایکروسافت در ژانویه امسال حدود 25 میلیون نفر بود. من اطمینان می‌دهم که هر فردی نظرات خود را پیرامون این مسئله دارد اما من شخصاً با توجه به هزینه‌ای که صرف کرده‌اند، انتظار بیشتری از آن‌ها داشتم. اکنون 50 میلیون کاربر عضو سرویس پلی استیشن پلاس هستند. ما معتقدیم که یک سرویس اشتراکی قدرتمند و معنی‌دار داریم.

سرویس اشتراکی گیم پس

بر اساس این «گفت‌وگوی»، جیم رایان مدعی شده که با تمامی ناشران در صنعت بازی‌های کامپیوتری صحبت کرده و تمامی آن‌ها معتقد بودند که سرویس Xbox Game Pass شکست خواهد خورد. «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) در ژانویه سال 2022 اعلام کرد میزان کاربران سرویس ایکس باکس پس حدود 25 میلیون نفر است و جیم رایان مدتی بعد اذعان کرد میزان کاربران سرویس پلی استیشن پلاس از مرز 50 میلیون نفر عبور کرده است. تنها باید منتظر ماند و دید واکنش مایکروسافت نسبت اسناد فاش‌شده چه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا به نظر شما سرویس ایکس باکس گیم پس به موفقیت بی‌نظیری دست پیدا می‌کند یا پیش‌بینی جیم رایان درست از آب درمی‌آید؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • صحبت‌های جدید فیل اسپنسر پیرامون گیم پس و بازی‌های ژاپنی در حال توسعه
  • تاریخ عرضه Resident Evil Village برای آیفون 15 پرو مشخص شد
مشاهده این خبر در سایت مرجع