اولین عکس از بسته بندی پردازنده مرکزی اینتل Core i9-14900K منتشر شد

منبع :  مرجع سخت افزار دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 545050 2 ماه قبل 578

اولین عکس از بسته بندی پردازنده مرکزی اینتل Core i9-14900K که در یک گروه QQ به اشتراک گذاشته شده و توسط @9550pro ارسال شده است تأیید می‌کند که پردازنده مرکزی اینتل Raptor Lake Refresh در حال حاضر برای بررسی کنندگان سخت افزار ارسال شده است. این موضوع نشان می‌دهد که اینتل بیش از دو هفته به رسانه‌ها و اینفلوئنسر فرصت می‌دهد تا نگاه عمیقی به آن داشته باشند. اما در عین حال، به دلیل ورود به دوره ممنوعیت انتشار خبر از محصولات آتی، آنها حق ندارند هیچ اطلاعاتی از جزئیات این پردازنده‌ها به بیرون درز بدهند.

پردازنده مرکزی جدید 20 هسته ای i7-14700KF اینتل در بنچمارک

اینتل هیچ تغییری در بسته بندی سری چهاردهم ایجاد نکرده است

تصویر به اشتراک گذاشته شده یک جعبه Core i9 را نشان می‌دهد که به طور برجسته برچسب سری چهاردهم را بر روی خود دارد. همانطور که می‌دانیم، Raptor Lake Refresh آخرین سری از محصولات سری مشتری عمومی خواهد بود که دارای برند “i” هستند، زیرا این شرکت پس از این با برند Core 3/5/7/9 Ultra برای Meteor Lake و Arrow Lake کار خواهد کرد.

در نگاه اول به نظر می‌رسد که اینتل هیچ تغییر عمده‌ای در طراحی بسته‌بندی آخرین نسل پردازنده‌های دسکتاپ سوکت LGA1700 ایجاد نکرده است. البته از این زاویه نیز مشخص نیست که آیا جعبه دارای ویفر پلاستیکی است، مانند جعبه 13900K.

اما خوشبختانه مدت کوتاهی بعد از انتشار اولین عکس، یک تصویر جدید از بسته بندی پردازنده مرکزی اینتل Core i9-14900K نیز منتشر شده که به وضوح نوشته‌های روی جعبه را به صورت کامل را نشان می‌دهد.

 عکس بسته بندی اینتل Core i9-14900K

عرضه اولیه که برای 25 مهر (17 اکتبر) برنامه‌ریزی شده است، تنها شامل شش محصول خواهد شد که مدل‌های Core i9 به عنوان 14900K و 14900KF در آن ظاهر می‌شوند. اینها نشان دهنده CPU جدید 24 هسته‌ای دسکتاپ (شامل 8 هسته قدرتمند و 16 هسته کم مصرف) هستند که شایعه شده است که سرعت کلاک آنها تا 6.0 گیگاهرتز خواهد رسید.

همانطور که قبلا ذکر شد، اینتل “ممنوعیت تبلیغات” را در 24 مهر (16 اکتبر) و “ممنوعیت بررسی” را در 25 مهر (17 اکتبر) لغو خواهد کرد. شایان ذکر است، این شرکت در رویداد innovation خود که به تازگی اجرا شده بود هیچ اطلاعیه عمومی در مورد سری چهاردهم Core منتشر نکرد. در عوض، آنها یک “دمو” را با این سری از پردازنده‌ها ارائه کردند، اما جزئیاتی مانند مشخصات، قیمت و تاریخ انتشار در طول رویداد فاش نشد.

مطالب مرتبط:

  • اولین برخورد نزدیک با پردازنده مرکزی نسل چهاردهم “Raptor Lake Refresh” اینتل در رویداد Innovation
  • پردازنده مرکزی اینتل Core Ultra 7 165H در بنچمارک Geekbench ظاهر شد
  • اینتل تایید کرد که Meteor Lake در سال 2024 برای دسکتاپ عرضه می شود
  • رایان شروت خروج خود را از اینتل را اعلام کرد
مشاهده این خبر در سایت مرجع