نقشه راه سرور گیگابایت منتشر شد، از پردازنده مرکزی 600 واتی تا پردازنده گرافیکی 1000 واتی

منبع :  مرجع سخت افزار دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 482230 4 ماه قبل 579

Giga Computing را می‌توان یک زیرشاخه از شرکت بزرگ گیگابایت دانست که به صورت تخصصی بر روی تجهیزات و سخت افزارهای سرور تمرکز کرده است. این شرکت در بازار محاسبات سازمانی متخصص است و جزو اولین شرکت‌هایی است که محصولات خود را بر اساس آخرین معماری های مرکز داده اعلام می‌کند. امروز نیز با انتشار نقشه راه سرور گیگابایت که شامل معماری پردازنده مرکزی و گرافیکی مرکز داده است، بخشی از اهداف Giga Computing (گیگابایت) برای سال‌های 2022 تا 2025 مشخص شده است.

گیگابایت از سرور های جدید خود با خنک کننده مایع رونمایی کرد

اهداف گیگابایت تا سال 2025 مشخص شده است

امروز یک اسلاید نقشه راه جدید پدیدار شده است که شامل محصولاتی از تمام شرکت‌های بزرگی است که تجهیزات پیشرفته سازمانی را ارائه می‌دهند. این نقشه راه بین پردازنده گرافیکی، پردزانده مرکزی و ترکیبی از آنها CPU+GPU (چیزی که معمولا به نام APU شناخته می‌شود) تقسیم می‌شود. این نقشه راه برنامه‌های شرکت برای عرضه محصولات تا سال 2025 نشان را می‌دهد.

نقشه راه سرور گیگابایت

Giga Computing انتظار دارد که از پردزانده‌های مرکزی 270-280 واتی در سال 2022 تا پایان سال 2025 به 500-600 وات برسد. این تراشه‌ها باید شامل سری پردازنده‌های Emerald و Granite Rapids نسل آینده اینتل و همچنین سری EPYC Turing Zen5 AMD باشند.

همچنین این شرکت انتظار دارد که راه حل‌های سرورهای متکی به پردازنده گرافیکی مبتنی بر PCIe تا اوایل سال 2025 از 500 وات فراتر رود. در این مورد، در نقشه راه از هیچ محصول خاصی نام برده نشده است، اما همه می‌دانیم که انویدیا اکنون روی پردازنده‌های گرافیکی سرور Blackwell کار می‌کند و AMD نیز قصد دارد معماری CDNA4 را به عنوان رقیب انویدیا در آینده معرفی کند.

جالب اینجاست که این نقشه راه AMD MI300 ” APU” را که نسل بعدی شتاب دهنده AMD برای مراکز داده است را فهرست نکرده است. این پردزانده ترکیبی قبلا توسط AMD در ژانویه سال جاری معرفی شده بود. در سمت دیگر نیز سوپر چیپ Grace/Hopper انویدیا، پردزانده مرکزی و گرافیکی را در یک بسته واحد از طریق فناوری‌های بسته‌بندی پیشرفته (یا در این مورد، پشته‌سازی) ترکیب می‌کند. طبق گفته Giga Computing، توان سوپرتراشه NVIDIA Grace Hopper CPU می‌تواند به 1000 وات برسد.

مطالب مرتبط:

  • بهبود SSD در سرور با فناوری GRAND Supreme RAID گیگابایت
  • مشخصات سخت افزاری یک سرور خوب
  • گیگابایت مادربرد های ایستگاه کاری برای نسل جدید AMD و اینتل را معرفی کرد
  • بررسی مادربرد گیگابایت GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX
مشاهده این خبر در سایت مرجع