مهم ترین تجهیزات کافی شاپ چیست ؟ + بار گرم و بار سرد

منبع : gadgetnews.net دسته بندی : دانش و فناوری کد خبر : 541353 2 ماه قبل 98

یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین مکان های اجتماعی و تفریحی در سراسر دنیا به ویژه در ایران، کافی شاپ ها هستند.

امروزه، اغلب افراد دوست دارند در کافی شاپ ها به همراه دوستان و خانواده خود، لحظات خوبی را تجربه و سپری کرده و از نوشیدنی خود لذت ببرند. اما برای اینکه میزبان خوبی برای مشتریان خود باشید، نیاز به داشتن تجهیزات مناسب و مدرن خواهید داشت. در صورتی که به دنبال رویای داشتن یک کافی شاپ موفق و با کیفیت هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله، ما به شما مهم ترین تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ که باید در بار گرم و بار سرد داشته باشید را معرفی خواهیم کرد.

مهم ترین وسایل و تجهیزات کافی شاپ

ما در ادامه، مهم ترین وسایل و تجهیزات یک کافی شاپ موفق را در 3 دسته تقسیم بندی کرده ایم.

قهوه ساز و آسیاب

قهوه سازها و آسیاب های قهوه از مهم ترین تجهیزات اصلی و ضروری هر کافی شاپی هستند. امروزه قهوه ساز ها بسیار گسترده هستند. قهوه ساز ها شامل :

1- قهوه ساز برقی

 • دستگاه اسپرسوساز صنعتی
 • دستگاه اسپرسوساز نیمه صنعتی
 • دستگاه اسپرسوساز خانگی

2- قهوه جوش

 • جذوه
 • موکاپات

3- قهوه ساز های نسل سوم

 • کمکس
 • ایروپرس
 • سایفون
 • فرنچ پرس
 • V-60
 • کالیتا
 • جینا
 • هریوسوئیچ

از مهم ترین قهوه سازها برای کافی شاپ، می توان به دستگاه های اسپرسوساز صنعتی اشاره نمود. اگرچه برخی از مشتریان شما، ممکن است طرفدار قهوه ترک یا به دنبال تجربه قهوه ای از قهوه ساز های نسل سوم باشند.

آسیاب قهوه

آسیاب قهوه برای خرد کردن دانه های قهوه به صورت تازه و با دقت در درجه های متفاوت استفاده می شود. برای خرید دستگاه اسپرسو ساز به توان و فشار دستگاه و برای خرید آسیاب قهوه به نوع تیغه، کیفیت، قابلیت تنظیم، و ظرفیت توجه کنید. آسیاب قهوه در انواع برقی و دستی عرضه می شود که با توجه به امکانات در طبقه بندی زیر قرار می گیرند.

 • آسیاب قهوه صنعتی (فروشگاهی و آندیمند)
 • آسیاب قهوه خانگی برقی
 • آسیاب قهوه دستی

قهوه ساز ها و آسیاب قهوه از تجهیزات حیاتی و مورد نیاز هر کافی شاپ موفق است. در انتخاب دستگاه خود حساس باشید و با فروشندگان با تجربه، مشورت کنید. یکی از فروشگاه های آنلاین و حضوری صنف تجهیزات کافی شاپ، فروشگاه کافه مال است که با ارائه بهترین مشاوره قبل از خرید، می تواند در انتخاب مناسب تجهیزات به شما کمک کند.

معرفی مهم ترین تجهیزات بار گرم

کافی شاپ کافی شاپ

بعد از انتخاب قهوه ساز و آسیاب قهوه، به تجهیزات باریستا و اهمیت آن ها خواهیم پرداخت. از دیگر تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ، اکسسوری بار گرم باریستا است. به کلیه ابزاری که باریستا، جهت ارائه نوشیدنی قهوه یا نوشیدنی های بر پایه قهوه مانند لته لازم دارد، تجهیزات بار گرم گفته می شود.

اسکیل

اسکیل یا ترازو، یک وزنه دیجیتالی برای اندازه گیری دقیق وزن دانه های قهوه یا آسیاب قهوه است. یکی از عوامل مهم در تهیه قهوه، رعایت نسبت حجم قهوه با آب است. اسکیل به شما کمک می کند تا به خوبی وزن قهوه خود را در تمامی مراحل در نظر بگیرید تا رسپی خود را به خوبی اجرا کنید.

پیچر

پیچر، یک ظرف استوانه ای فلزی است که برای تهیه شیر و فوم از آن استفاده می شود. از پیچر در تهیه انواع قهوه های لته آرت، کاپوچینو و … استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری پیچر، به شما اجازه می دهد تا شیر را به جوش آورده و به راحتی آن را بر روی قهوه بریزید. معمولا، مهارت باریستا را می توان در تهیه لته آرت با اشکال زیبا بر روی قهوه سنجیده می شود.

تمپر و لولر

این دو ابزار در کنار یکدیگر استفاده می شود. به این صورت که در ابتدا، از لولر به منظور یکنواخت سازی قهوه در سبد پرتافیلتر استفاده می شود. در مرحله بعد، برای فشرده سازی قهوه، از تمپر استفاده می شود. با استفاده از لولر و تمپر، آب به صورت یکنواخت از کل سطح قهوه عبور کرده و عصاره گیری به درستی انجام می شود.

کتل

کتل یک ابزار برای تهیه آب جوش است که در انواع برقی و معمولی عرضه می شوند. اما دلیل استفاده از کتل، سرعت تهیه آب جوش و ریزش آب توسط لوله باریک و گردن غازی کتل است. طول بلند لوله خروجی آب جوش، این امکان را به باریستا می دهد تا مقدار مشخصی از حجم آب را به صورت دورانی و چرخشی در زمان دم آوری بر روی سطح قهوه بریزد.

کاپ

فنجان یا کاپ مخصوص سرو قهوه از دیگر تجهیزات مورد نیاز باریستا است. معمولا برای سرو قهوه اسپرسو از فنجان های سرامیکی کوچک به منظور حفظ دما و آرام نوشی استفاده می شود. در طرف مقابل، از کاپ های با دهانه بزرگ و پهن برای سرو قهوه لته، کاپوچینو و … به منظور نمایش هنر باریستا با فوم شیر استفاده می شود. جنس سرامیکی، در کنار ظاهر زیبای خود می تواند دمای قهوه را حفظ کند. انتخاب کاپ می تواند به سلیقه شما بستگی داشته باشد.

ناک باکس

سطل زباله قهوه یا ناک باکس، برای دور ریختن پودر قهوه درون پرتافلیتر بعد از عصاره گیری است. در نگاه اول شاید ناک باکس ضروری به نظر نرسد. اما با در نظر گرفتن تعداد بالای شات اسپرسو در روز، از خالی کردن آن در سینک یا سطل زباله بزرگ خسته خواهید شد و حتی ممکن است پرتافیلتر خود را آلوده کنید. از طرفی می توانید از تفاله قهوه خود در تهیه کمپوست به عنوان کود گیاهی استفاده کنید.

اسپازوله

اسپازولا یا اسپازوله، یکی از ابزار های نظافت هدگروپ دستگاه اسپرسو است. در صورتی که به دنبال حفظ سلامت دستگاه اسپرسوساز خود هستید، نظافت آن امری ضروری خواهد بود. اسپازوله همانند پرتافیلتر بر روی هدگروپ دستگاه نصب و با روشن نمودن دستگاه، سطح خروجی آب شسته و رسوبات قهوه خارج می شوند.

معرفی مهم ترین تجهیزات بار سرد

کافی شاپ کافی شاپ

قسمت مهم دیگر تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ، اکسسوری بار سرد است. در صورتی که به دنبال تهیه نوشیدنی سرد باشید، به تجهیزات آن هم نیاز خواهید داشت. در ادامه به مهم ترین ابزار بارتندر اشاره خواهیم کرد.

مت بار

به منظور جلوگیری از خیس شدن میز بار و قرار دادن تجهیزات بار سرد، از مت بار استفاده می شود. مت بار ها معمولا به شکل مستطیل پلاستیکی با روکش های ضد لغزش در ابعاد های متفاوت است.

بلندر

ابزار مهم بعدی، مخلوط کن یا بلندر است که با استفاده از آن، هر ماده غذایی را به صورت مایع یا پوره ای تبدیل می شود. از مخلوط کن یا بلندر، در خرد کردن انواع میوه، یخ و … استفاده می شود. بلندرها قابلیت تنظیم سرعت و زمان دارند و می توانند در تهیه انواع نوشیدنی، بسیار پر کاربرد باشند.

یخ ساز

استفاده از یخ، در تهیه نوشیدنی های خنک بسیار اهمیت دارد. استفاده از دستگاه های یخ ساز، به شما این امکان را می دهد تا با سرعت، یخ ها را در ابعاد متفاوت تهیه کرده و نوشیدنی خود را به صورت خنک ارائه دهید.

استرینر

استرینر یا صافی، از دیگر وسایل پر کاربرد بارتندر است. از استرینر در جداسازی مواد ترکیبی درون شیکر ماندد تکه های میوه، سبزی، یخ و … استفاده می شود. استرینر یا فیلترها، در انواع متفاوتی نسبت به کارایی خود عرضه می شوند. از محبوب ترین استرینر ها می توان به استرینر جولپ، هاتورن و فاین اشاره کرد. این دسته بندی، با توجه به شکل ظاهری، کارایی آن ها در نظر گرفته می شود.

پوراسپات

پور اسپات یا آرام ریز، ابزار کاربردی دیگر جهت تهیه نوشیدنی است. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که مقدار خاصی سیروپ نیاز داشته باشید اما حجم بیشتری از بطری خارج شده باشد. آرام ریز یا پور اسپات بر دهانه بطری ها نصب می شود و ریزش مایع را به خوبی کنترل می کند. پور اسپات ها در جنس های تمام پلاستیک و پلاستیک فلز تولید می شود.

بار اسپون

استفاده از قاشق ها به ویژه قاشق های بلند (تال اسپون) در تهیه و سرو نوشیدنی ها، بسیار پر کاربرد است. قاشق بار یا همان بار اسپون در اندازه و شکل های متفاوت تولید می شود. از تال اسپون در تهیه و همزدن انواع نوشیدنی درون شیکر و میکسینگ گلس ها استفاده می شود. وظیفه اصلی باراسپون همزدن و کنترل ریزش مایعات است.

تیگی ماگ

این ماگ ها، گزینه های ایده آل و جذابی برای سرو نوشیدنی های بار سرد هستند که در اشکال متفاوت در بازار عرضه می شوند. تیگی ماگ ها می توانند از جنس های متفاوتی مانند سرامیکی، کریستالی یا شیشه ای باشند.

جیگر

جیگر یک پیمانه و ابزار اندازه گیری عصاره، سیروپ و یا سایر مواد نوشیدنی است که به بارتندر این امکان را می دهد تا مقدار مشخصی از مایع را در نوشیدنی خود استفاده کند. دقت جیگر بر اساس انس و میلی لیتر است که یک ابزار دقیق برای اندازه گیری محسوب می شود.

شیکر

یکی از پر کاربرد ترین و ضروری ترین ابزار بارتندر، شیکر است. از شیکر ها در تهیه و ترکیب انواع مواد اولیه نوشیدنی ترکیبی استفاده می شود. وظیفه اصلی شیکر، ترکیب کردن مواد مختلف با یکدیگر (سیروپ، آب، پالپ میوه و سبزی و … ) است. از دیگر کاربرد شیکر، می توان به خنک سازی نوشیدنی با استفاده از یخ اشاره کرد. عمل شیک کردن محتویات نیز به صورت دستی انجام می شود.

توییزر

برای قرار دادن تکه های میوه، سبزی و گیاهان معطر و … بر روی نوشیدنی و کنترل دقیق تر مراحل گارنیش، از توییزر یا پنس بار استفاده می شود. اغلب توییزرها از جنس استیل ساخته می شوند که طول آن حدود 21 سانتی متر است.  توییزر ابزاری کاربردی در تزئین دقیق نوشیدنی نهایی است.

مادلر

از دیگر ابزارهای پر کاربرد تجهیزات بار سرد می توان به مادلر اشاره کرد. از مادلر جهت کوبیدن تکه های میوه، سبزی ، جهت بیرون کشیدن طعم و رایحه و عصاره آن ها استفاده می شود. مادلرها در جنس های متفاوتی اعم از سیلیکونی، فلزی، پلاستیکی و با سختی های متفاوت تولید می شود.

سخن پایانی

کافی شاپ و رستوران ها، به عنوان یکی از مکان های محبوب برای ارائه قهوه و نوشیدنی ها شناخته می شوند. ما در این مقاله، به معرفی تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ اعم از تجهیزات بار گرم و بار سرد پرداختیم تا بتوانید کافی شاپ موفق خود را با بهترین خدمات به مشتریان ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که استفاده از تجهیزات با کیفیت تاثیر مهمی در نوشیدنی های شما خواهند داشت. بنابراین تجهیزات مورد نیاز خود را با دقت انتخاب کنید تا مسیر موفقیت شما را تضمین کند.  برای مشاهده و خرید انواع تجهیزات و اکسسوری کافی شاپ می توانید به فروشگاه کافه مال مراجعه کنید.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.
مشاهده این خبر در سایت مرجع